X
تبلیغات
رایتل

بانوی ناتمام

پرنسس جنی

زینگ. زینگ . زینگ ......................

_ بچه ها امروز آخرین روز سال کهنه اس . 14- 15 روز دیگه به مدرسه برگردین سال نو شروع شده .........

چند بار تو زندگیتون این جمله رو شنیدین؟ چند بار از ترس مشق عید تعطیلاتتون به هدر رفت؟ چند بار به تقویم نگاه کردین که سیزده بدر چند شنبه اس ؟ که اگه پنج شنبه باشه تعطیلی یه روز دیگه کش میاد ؟ خداییش چند بار مشقاتون رو یکی دیگه نوشت که تو عید راحت باشید؟ و چند بار با همه بیکاری که داشتین سراغ درس و مشق نرفتین چون عاشق رخوت بهار بودین؟ عاشق تنبلی و خوابیدن تا لنگ ظهر؟ کدوماتون بیشتر از یک یا دو روز از ایام عید رو تونستین تا دیر وقت بخوابین ؟

امسال سال کبیسه هست . سیزده بدر هم افتاده پنج شنبه . حیف شد اگه محصل بودم کلی ذوق مرگ میشدم . تا امروز 39 تا بهار رو دیدم و به محض اینی که سال نو بشه دیگه هیشکی حواسش نیست که 9 ماه به چهل سالگی مونده و رسما میشیم یه زن چهل ساله . این سال ها عید های خوب داشتم بد هم داشتم . ولی خداییش خوباش به بداش میچربه . از شیطنت های خونه پدری بگیر تا سفرهای بدون برنامه و یهویی با همسر . از اولین سال تولد هستی بگیر تا الان که 11 بهار رو دیده . خلاصه در هم همه جوره داشتیم . اما یه عید پر رنگ تو زندگیم هست که خیلی دوستش دارم .

پدرم مرد فوق العاده روشن فکری بود . مردی که خیلی کم شناخته شد ولی تاثیر افکار بزرگش تو زندگی ما سه تا بچه هنوزم که هنوزه هست . پدرم  به غافلگیر کردن به بهانه های مختلف خیلی علاقه داشت . نوروز سال 55 یا 56 بود که با یه کارتن بزرگ به خونه اومد . یه تلویزیون رنگی خریده بود . فینگر تاچ و برای زمان خودش خوشگل و بزرگ . کلا تلویزیون تو خانواده ما خیلی اهمیت داشته و داره . از وقتی یادم میاد تو خونه ما وجود داشت و بهترین وسیله سرگرمی و آموزش ما بود . به هر حال با هیجان پدرم مشغول نصب اون شد و دقیقا همون شب اولین برنامه رنگی که دیدیم شوی فولکور " مورچه داره " با بازی لیلا فروهر بود . وای که عید اون سال چه قدر رنگی بود . دیدن رنگ لباسای گو گوش. یا دکور های برنامه رنگارنگ . رنگ موهای عجیب و غریب نوش آفرین ( اون موقع موهاش بور بود ) یا دیدن شوهای فرخزاد . از همون سال بود که چشم های خیره به تی وی ما رو از رفتن به عید دیدنی های اجباری فامیلی خلاص کرد و از مشق عید دور تر و دورتر .

ما سه تا بچه یه مشکل اساسی داشتیم . پدرم بد خط نا جوری بود و مادر یه خطاط به تمام عیار . تو مشقامون محال بود بتونیم روی اونا حساب باز کنیم . بد جوری لو میرفتیم و دل کندن از صفحه جادویی هم که کابوس بود . نسل ما با برنامه های شاد تلویریون به اندازه یه دنیا سفر حال میکرد نیازی به این همه درد سر برای گذروندن تعطیلات نبود .

یه عید دیگه هم هست که دلم میخواد ثبتش کنم . بچه که بودم مامانم موهاش بلند بود و یه دست . وقتی اونا رو سشوار میکرد یه برق خاص توش میفتاد و همیشه هم رنگشون رو روشن انتخاب میکرد . من روشن رو دوست نداشتم و موهای تیره مادرم به نظرم قشنگ تر بود . اون سال عید شاید 5 سالم بود . مامان طبق معمول رفته بود پیش سونیا و به خاطر شلوغی خیلی دیر اومد . اون شب پدرم خوب یادمه که ماهی درست کرده بود و منتظر بودیم مامانم بیاد تا شام بخوریم . اون شب تلویزیون که هنوز سیاه و سفید بود آهنگ بنفشه رو از مهستی پخش میکرد و چون خیلی گل کرده بود و در خواست زیاد داشت بارها و بارها پخش شد . ما سه تا بچه به محض اینی که آهنگ دوباره پخش میشد با جیغ و داد و همراهی پدرم داد میزدیم : بنفشه بنفشه دل بیقرار اومد . ......... و باهاش میخوندیم . تو اوج اجرای زنده بودیم که مامانم از در اومد . وای موهاش رو مشکی کرده بود و یه سشوار حسابی و برقی که تو موهاش افتاده بود . برام یه تابلوی موندنی تو ذهنم حک شد . اون شب عید ماهی پلو ............. من شکمو ............... تو ابرا .................. یه تیغ به چه  گندگی رفت تو گلوم . در حالی که زل زده بودم به موهای مامانم حاضر نبودم لقمه کذایی رو در بیارم . پشت سر هم نون بود که بابام میکرد تو گلوم و لیوان لیوان آب که شاید بره پایین . رفت پایین با موزیک متن بنفشه و یه عالمه موی سیاه قشنگ .................

عیدا میرن و میان . عید نوروزه .سالی یه روزه ................. هر روزتون عید باشه و هر لحظه تون شادی . از این که امسال کنارم بودین ممنونم و از این که خونده شدم ممنون تر . لطف و مهربونی تک تک شما همیشه همراهم بوده و دلخوشی داشتن این جا و بودن شما یه انگیزه قوی برای نوشتن . از داشتن این جا و بودن شما خوشحالم . از همین الان روزای خوب – روشن – و پر از سلامتی و موفقیت رو براتون آرزو دارم .

امسال هم تو ایام عید فکر نمیکنم که باشم .  یه غیبت طولانی.............. خوش باشین و ایام به کام .

نوشته شده در دوشنبه 26 اسفند‌ماه سال 1387ساعت 07:32 ب.ظ توسط من نظرات (7)


Design By : Pichak

LinkDump
Archives
Links
Specific
Design
Others